אודות

וגבונד Vegabond  מציעה משלוחים של אוכל טבעוני יצירתי ומוקפד בחיפה והסביבה. חיפה הולכת וממצבת את עצמה כמעצמה קולינרית, חיפאים הוכיחו את עצמם מזמן כמי שיודעים ואוהבים לאכול, ואנחנו גאים להצטרף לאגף הטבעוני-בריאותי של המעצמה.

במטבח שלנו תמצאו מנות טבעוניות מוכרות 'ואהובות בגרסא איכותיות ומוקפדות (המבורגר טבעוני, שניצל טבעוני, לזניה טבעונית, שקשוקה טבעונית, ועוד), תטעמו פרשנויות טבעוניות של השף למנות קלאסיות ממטבחי העולם, ובנוסף תגלו מאפים ומנות ללא גלוטן (כגון בראוניז ללא גלוטן, מאפינס ללא גלוטן, לחם ללא גלוטן, לחמניות ללא גלוטן, שניצל טבעוני ללא גלוטן) שמשתווים בטעמם למאפים רגילים ויש יאמרו מתעלים עליהם.

השימוש בחומרים טריים וגולמיים מקנה למנות שלנו טעם נהדר וערך בריאותי – בלי לוותר על הרגשה של ארוחת-שחיתות. משלוח לבית, משלוח למשרד משלוח לאן שתחליטו – ארוחה טבעונית מפנקת

בנוסף, שמירה על הסביבה היא ערך חשוב עבורנו, וכערך משלים לאוכל טבעוני (הידוע בכך שהוא יותר אקולוגי) כל אריזות הטייק אווי שאנו משתמשים בהן עשויות מחומרים טבעיים ומתכלים. לקוחות קבועים שמגיעים לאיסוף עצמי של המנות מוזמנים אף לקבל מאיתנו סט רב פעמי לשימוש חוזר.  '

מי אנחנו

איתי קפלן אוהב לשחק באוכל. המטבח הוא חדר המשחקים והגבולות היחידים ליצירתיות הם גבולות הטעם הטוב. אחרי נסיון של שנים במיטב המסעדות הטבעוניות בארץ, פגש את עינה לקח בעלת קייטרינג טבעוני 'אפון הפלא'. הם כמובן נפגשו והתאהבו במטבח, ונחשו מי בישל לחתונה שלהם? כן, הם בעצמם. הצעד המתבקש הבא היה להקים בית משותף – הן למשפחה והן לאהבה הגדולה שלהם: אוכל.

וגבונד (שילוב של vegan ו-vagabond, נווד) נוצר אחרי נדודים גאוגרפיים של הזוג, ומבטא הן את הנדודים הקולינריים שמתבטאים במנות השונות בהשראת מטבחי העולם – והן את הרעיון שהמטבח נודד אל הסועד.

פילוסופיית המטבח של איתי

המטבח שלנו משלב עקרונות מהמטבח המודרניסטי עם טכניקות קלאסיות: פירוק ושינוי של מנות מוכרות על מנת לבטא רעיון, שימוש בחומרי גלם טריים וראשוניים ככל האפשר, ו-100% ייצור עצמי – כל העיבוד וההכנה נעשים אצלנו. לייצור העצמי יש חשיבות מכרעת הן בקביעת הטעם והאיכות, והן בשמירה על הערכים התזונתיים והבריאותיים.

את הפילוספיה הזאת אנחנו מקרינים דרך פילטר הטבעונות כדי ליצר מנות שהן לא רק חיקוי של מנה בשרית אלא עומדות בפני עצמן ונותנות ביטוי לתכונות הטבעיות של חומרי הגלם. הרקע הטכני של איתי בביולוגיה וכימיה מקנה לו זווית ראיה עמוקה על התהליכים שהמזון עובר והתכונות התזונתיות שלו, וכן הקפדה ותשומת לב לפרטים שמגיעה מעולם המחקר.

We are currently off, Please try on next opening schedule. Thank you

We are currently off, Please try on next opening schedule. Thank you
Hide Message